Terapia
i relaks na wsi

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Terapia i relaks na wsi". Projekt dotyczy rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi zamieszkującymi teren gminy Grębocice. Terapia dla dzieci - relaks i odprężenie dla rodziców - oczywiście wszystko w pięknych okolicznościach przyrody. Naszym celem jest zapewnienie państwa dzieciom dostępności do rehabilitacji w formie dogoterapii i hipoterapii a państwu chwili relaksu i wytchnienia w postaci masażu. Na koniec wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. W tym wszystkim towarzyszyć będą państwu konie, psy, koty, kury i kozy.

Do kogo skierowany jest projekt "Terapia i relaks na wsi"?

Odbiorcami naszego projektu będą dzieci/młodzież niepełnosprawna oraz ich rodzice/opiekunowie mieszkający na terenie gminy Grębocice.

Jak będzie przebiegała realizacja projektu?

W ramach projektu przewidziane jest siedem spotkań z czego sześć spotkań to spotkania terapeutyczne, ostatnie będzie spotkaniem integracyjnym na które będzie można przybyć całą rodziną. Każde spotkanie terapeutyczne obejmuje 30 min. hipoterapii i 30 min. dogoterapii dla dziecka. Podczas gdy dziecko będzie korzystało z zajęć i będzie pod opieką terapeutów, rodzic w tym czasie będzie mógł skorzystać z 30 min. masażu.

Jaki jest cel projektu?

Głównym celem jest zwiększenie dostępu do terapii rehabilitacyjnych dla dzieci, które ze względu na obecną sytuację spowodowaną COVID-19 nie mogły uczestniczyć w tego typu zajęciach oraz masażu jako formy relaksu dla rodziców/opiekunów tych dzieci. Ponadto mamy nadzieję że uczestnicy, których łączy miejsce zamieszkania oraz problemy nawiążą między sobą relacje i stworzą krąg wzajemnego wsparcia.

Gdzie będzie realizowany projekt?

Projekt będzie realizowany z miejscowości Bieńków położonej na terenie gminy Grębocice. Na terenie gospodarstwa docelowo prowadzone są zajęcia hipoterapii i dogoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Znajdują się tam: wiata grillowa, ujeżdżalnia, pomieszczenie do dogoterapii, pomieszczenie do wykonywania masażu. Na terenie obiektu znajduje się niezbędny sprzęt, pomoce do przeprowadzania zajęć, zwierzęta oraz terapeuci.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania swojego uczestnictwa na adres: stowarzyszenierownisobie@gmail.com

lub wypełnienie formularza kontaktowego .


Ilość uczestników ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń

Dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie 2020 Polsko – Amerykańskiej Fundacji wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich