Sensoplastyka

Co to jest sensoplastyka?

Senspolastyka to zajęcia plastyczne mające na celu pobudzić i zintegrować wszelkie możliwe zmysły. Do zajęć używane są tylko i wyłącznie produkty spożywcze – ryże, mąki, makarony, kasze, groch, czekolada, posypki cukiernicze, olej, galaretka.

Nasze zajęcia odbywają się na dużej otwartej przestrzeni, bez harmonogramu zajęć, każdy może robić „co chce” i w jakim czasie chce. Nie używa się żadnych fartuchów ochronnych – dziecko ma się brudzić. Dlatego warto wziąć ze sobą ciuchy na przebranie. Zajęcia przede wszystkim wspierają samodzielność, wspierają rozwój zmysłów, uczą wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, wspierają rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia, eksperymentować.

Sensoplastyka to mnogość faktur, tekstur, smaków, kolorów. Wszystkiego można dotknąć, spróbować, łączyć, a dodatkowym plusem jest fakt, że sensoplastyka opiera się na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych – działania sensoplastyczne sprzyjając relaksacji.

Nasze zajęcia prowadzone są tylko w sezonie letnim co oznacza, że właściwie od maja można się na nie umawiać. Zajęcia prowadzone są w grupach minimum 10 osobowych. Na zajęcia rodzic może wejść z dzieckiem.